FANDOM


Książka
68 pokojów

68 pokojów
Tytuł 68 pokojów
Tytuł oryginalny The Sixty-Eight Rooms
Autor Marianne Malone
Premiera światowa 23 lutego 2010
Premiera polska październik 2010
Wydawnictwo polskie Akapit Press
Tłumaczenie polskie Emilia Kiereś
ISBN 978-83-61635-82-6
Tematyka fantastyka dziecięca
Cykl 68 pokojów, tom I
Następny tom Złodziejka czarów

68 pokojów — pierwsza część dwutomowego cyklu autorstwa Marianne Malone.

Opis wydawcy Edytuj

Wyobraź sobie, że podczas szkolnej wycieczki do muzeum znajdujesz zaczarowany klucz i – jak Alicja w Krainie Czarów – wchodzisz do miniaturowych 68 Pokojów pani Thorne.

Zdumiony odkrywasz, że z otwartego na ogród okna dobiegają odgłosy rozmów ludzi z innej epoki, a w zupełne osłupienie wprawia cię zwyczajny ołówek, taki jakiego używasz codziennie w szkole. Tylko jak on się znalazł w XVII-wiecznej miniaturowej komodzie?

Niemal każdy, kto wychował się w Chicago, wie, czym są Pokoje pani Thorne. Wyeksponowane w Instytucie Sztuki, stanowią kolekcję 68 przepięknych, niezwykle realistycznych miniaturowych wnętrz. Każde z nich zaprojektowano w stylu innej epoki i dopracowano w najdrobniejszych szczegółach – od klamek przy drzwiach po świece w lichtarzach. Niektórzy mówią, że to pokoje czarodziejskie, ukrywające niejedną tajemnicę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki