FANDOM


Życia bez książek sobie nie wyobrażam.

Tyle powiem na dzisiaj. Uwielbiam czytać książki.

W 2012 roku przeczytałem 105 książek. W 2013 jak na razie około 40. 

Aktualnie mam 14 lat rocznikowo. Pożeram książki fantastyczne. Szczególnie uwielbiam tradycyjne high fantasy oraz trochę rzadsze heroic fantasy. Na dalszym planie są science fiction i książki fantastyczno-historyczne, a także książki podróżnicze.

Teraz opiszę jak to się zaczęło. W II klasie przeczytałem po raz pierwszy Harry'ego Pottera. Wcześniej czytałem oczywiście. Jakoś tak w tym okresie pierwszy raz przeczytałem Opowieści z Narnii. Wcześniej to jakieś pojedyncze książki z biblioteki. '

Harry'emu Potterowi poświęciłem bardzo wiele czasu. Książka mnie olśniewała. Nic mu dorównało. Systematycznie czytałem każdą część, a w wieku 8 lat w tydzień skończyłem Harry Potter i Zakon Feniksa. Może dlatego, że miałem dużo czasu (codziennie kończyłem o 11-12 godzinie) ale też dlatego, że było świetne. W sumie cykl HP przeczytałem cztery razy. Od 2008 do 2012 głównie czytałem HP. Stanowił ok. 70% czytanych książek.

24 grudnia 2011 roku zacząłem czytać Zwiadowców. Kolejna seria, która zdominowała moje myśli. Seria, którą przeczytałem jednym tchem. Polecam gorąco. Naprawdę świetna. Jej genialności nie da się określić słowami. Podczas przerwy w Zwiadowcach (marzec 2012) zacząłem serię Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Określam ją jako trzecią serię mojego życia. Czytało się ją nawet szybciej niż Zwiadowców. Akcja gna jak szalona. 

Joanne Rowling, John Flanagan, Rick Riordan, dziękuje wam!