FANDOM


Książka
Droga wojownika

Droga wojownika
Tytuł Droga wojownika
Tytuł oryginalny The Highwayman
Autor Robert Anthony Salvatore
Premiera światowa 2008
Wydawnictwo oryginalne CDS Books
Premiera polska 2011
Wydawnictwo polskie vis-a-vis/Etiuda
Tłumaczenie polskie Agnieszka Kochan
ISBN 9788361516996
Tematyka fantasy
Cykl Saga pierwszego króla, tom 1

Droga wojownika — pierwsza część Sagi Pierwszego Króla autorstwa Roberta Salvatore.

Opis Edytuj

Bran wyruszył w samotną podróż z Honce do Beth, pustynnej krainy, gdzie mieszkają prymitywne plemiona. Podczas gościny u tamtejszych ludzi okazuje się, że są całkiem inteligentni. Bran poznaje dotąd nieznane zwyczaje i tradycje tajemniczego ludu. Najbardziej zachwyca się tamtejszą religią i księgą, która ją opisuje. Porzucił w końcu nawet swoją wiarę decydując się praktykować religię ludów zamieszkałych w Beth. Zakochuje się w Sen, która wprowadziła go do świata swojego ludu. Mają dziecko, które nazwane zostało już nie przez rodziców, a ich przyjaciela w smutnych okolicznościach - Bransen - połączenie imion obojga rodziców. Bransen spełni niewiarygodną rolę w najbliższych latach stając się cichym ulubieńcem ludu... Przy pomocy filozofii swoich zmarłych rodziców przezwycięży swoje kalekie ciało.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki