FANDOM


Krwiożerczy karnawał
Krwiożerczy karnawał
Tytuł oryginalny The Carnivorous Carnival
Autor Daniel Handler (Lemony Snicket)
Cykl Seria Niefortunnych Zdarzeń, tom 9
Tematyka fantastyka
Data premiery światowej i wydawnictwo października 2002
Data premiery polskiej i wydawnictwo 15 kwietnia 2004, Egmont
Tłumaczenie polskie Jolanta Kozak
Krwiożerczy Karnawał - dziewiąta część Serii Niefortunnych Zdarzeń Daniela Handlera pod pseudonimem Lemony Snicket.

OpisEdytuj

Słowo "krwiożerczy", które pojawia się w tytule tej książki, odnosi się do istot mięsożernych. Jeżeli przeczytałeś to krwiożercze słowo, to właściwie nie ma powodu, abyś czytał dalej. Ten krwiożerczy tom zawiera bowiem opowieść tak niestrawną, że w porównaniu z nią nawet najbardziej szkodliwy dla żołądka posiłek to pestka.

Aby nie narażać Cię na niestrawność, powstrzymałbym się chętnie od wyliczenia niebezpiecznych składników tej historii, a zwłaszcza niepokojącej mapy, oburęcznego osobnika, niesfornego tłumu, długiej deski i Czabo, młodego wilkołaka.

Ja, na swoje nieszczęście, muszę cały czas poświęcać się badaniu i opisywaniu przykrego i ponurego życia sierot Baudelaire. Ty jednak, Czytelniku, możesz swój czas wypełnić czymś bardziej strawnym - na przykład bukietem z jarzyn, który świetnie nadaje się także na imieniny cioci.

Z całym należnym szacunkiem

Lemony Snicket

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki